Czym jest beton architektoniczny?

You are currently viewing Czym jest beton architektoniczny?

Co to jest Beton Architektoniczny:

Czym jest beton architektoniczny – to materiał, który przebojem wdarł się do świata designu. Pokochali panele z betonu architektonicznego zarówno architekci oraz projektanci, jak i ich klienci. Jeszcze do niedawna beton kojarzył nam się wyłącznie z elementami konstrukcyjnymi – obecnie jest to materiał wykończeniowy, po który bardzo chętnie sięgają osoby pragnące nietuzinkowych oraz trwałych rozwiązań. Płyty betonowe wykorzystywane we wnętrzach nadają pomieszczeniom niepowtarzalnego uroku – zwłaszcza teraz, kiedy dysponujemy bogatym wzornictwem oraz kolorystyką. Dziś jesteśmy w stanie sprostać nawet indywidualnym pomysłom – możemy zlecić produkcję płyt betonowych wg wzoru dostarczonego przez klienta Hotel Hilton w Łodzi, gdzie powstała bardzo duża ściana zaprojektowana przez architekta tej inwestycji>

Czy położenie paneli z betonu architektonicznego jest trudne?

Ułożenie i przyklejenie płyt nie powinno nastręczyć trudności wykwalifikowanym ekipom remontowo-wykończeniowym. Dysponujemy dedykowaną do rodzaju ścian chemią budowlaną , a także całymi systemami montażu <które najczęściej wykorzystywane są przy montażu całych elewacji zewnętrznych>. Duży nacisk należy położyć na przygotowanie podłoża – im dokładniej do tego etapu pracy podejdziemy, tym łatwiej i przyjemniej będzie przebiegać praca finalna. 

Natomiast ułożenie płyt na tarasie nie wymaga ich klejenia – oferujemy system podstawek poziomujących, z którymi poradzisz sobie nawet z sąsiadem .

Na co warto zwrócić uwagę wybierając płyty z betonu architektonicznego?

Uczulamy szczególnie na dwie kwestie:

  • Barwienie w masie
  • Certyfikacja producenta jak i samych produktów

Pierwsza kwestia jest stosunkowo łatwą do zweryfikowania – próbkę możemy zarysować i na własne oczy przekonać się, czy pojawi się rażąca, niemal biała rysa, czy praktycznie niewidoczne zadrapanie. Kwestią atestów oraz komponentów użytych do produkcji <zwłaszcza paneli 3d> znacznie trudniej zweryfikować samemu. A dlaczego jest to takie istotne? Musimy pamiętać o tym, że jesteśmy tym co jemy, co o sobie myślimy oraz tym czym oddychamy… 

Dlatego tak ważne jest, aby nie popełnić na tym polu błędu – wszystkie oferowane przez nas elementy wykonane zostały w największej i jednocześnie najnowocześniejszej fabryce w Polsce <firmie VHCT, jednej z dwóch największych w Europie>, przy użyciu wyłącznie naturalnych surowców . Co równie istotne – beton architektoniczny od VHCT jest bezpiecznym dla dzieci oraz alergików!

Czym jest beton architektoniczny – podsumowanie:

Jeśli szukasz pomysłu na ścianę telewizyjną, na nietuzinkowy zagłówek sypialni, na surową i piękną zarazem ścianę przedpokoju, albo zastanawiasz się co można zrobić z elewacją budynku tudzież aranżacją ogrodu – powinieneś wziąć pod uwagę beton architektoniczny od VHCT, którego jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem.

Na zakończenie ważna uwaga: jedynym, co nie udaje betonu architektonicznego – jest beton architektoniczny właśnie!

I niejako „na deser” podpowiedź naszej projektantki Joanny Siwy – beton architektoniczny świetnie współpracuje ze drewnem, co oznacza, że możecie tworzyć doskonałe kompozycje, których charakter oraz walory użytkowe będą ponadczasowe.

Na dziś to wszystko, zapraszamy do śledzenia nas – niebawem omówimy kolejne rozdziały z jakich składa się remont, tudzież wykończenie wnętrz.

PS

Jeśli szukasz wnętrzarskich inspiracji nie możesz przegapić tego(!)


Co to jest beton architektoniczny wg Wikipedii – poznaj przytoczony fragment:

„Beton architektoniczny – odmiana betonu, pod którą rozumie się powierzchnie betonowe o zdefiniowanych wymaganiach pod względem wyglądu. Beton architektoniczny gwarantuje osiągnięcie takich samych parametrów pod względem wytrzymałości i trwałości, jednak jego wygląd jest bardzo estetyczny i nie ma konieczności przykrywania go warstwą tynku lub inną powłoką wykończeniową.

Struktura betonu architektonicznego charakteryzuje się gładką powierzchnią oraz widoczną warstwą strukturalną. Ilość wżerów widocznych w materiale zależna jest od zastosowanego formowania lub zabiegów technologicznych. W jego strukturze można zauważyć przebarwienia i smugi, podkreślające organiczne pochodzenie oraz szlachetną formę. Odpowiednio wykonane płyty z betonu architektonicznego powstają w wyniku manualnej obróbki materiału – bez zastosowań mechanicznych, które mogą mieć wpływ na odmienność kolorystyczną oraz wymiarową[1].”

źródło: WIKIPEDIA

Dodaj komentarz